Sobota, 28 Lutego 2015   Mapa   E-mail
 
StartObiektyPływalnia kryta
 BIP

ilustracja

 Warto zobaczyć:


Pływalnia kryta:

Pływalnia miejska MOSiR przy ul. Chałubińskiego na gdańskim Chełmie jest ważnym ośrodkiem rekreacyjnym na mapie miasta. Już od 10 lat służy gdańszczanom, jako kompleks basenów o szerokim profilu działalności.

Jest czynna przez 7 dni w tygodniu od godzin wczesnorannych, aż do godziny 22. Cieszy się bardzo dużą popularnością użytkowników w różnym wieku, ma opinię jednej z najlepszych w Gdańsku. Korzystają z niej zarówno klienci indywidualni, jak też zorganizowane grupy. W ciągu dnia do użytkowników pływalni należą szkoły miasta Gdańska. Dzieci i młodzież pod okiem instruktorów i nauczycieli oswajają się z wodą oraz doskonalą umiejętności pływackie. Dodatkowo, podczas ferii zimowych, MOSiR zaprasza młodych mieszkańców Gdańska na zajęcia, za które uczestnicy płacą zaledwie jedną złotówkę.

Gdańska pływalnia jest doskonałym miejscem do nauki pływania. Szeroka oferta szkółek pływackich pozwala wybrać najkorzystniejszy dla siebie wariant uczestnictwa w zajęciach. Korzystają z nich nawet maluchy pod opieką rodziców. Można pływać rekreacyjnie, ale też poczynić pierwsze kroki w zakresie nurkowania podwodnego, freedivingu.

Bogatą ofertę stanowią również zajęcia sportowe. Do najpopularniejszych należą: aqua aerobik,hydro fitness, aqua cycling, czy hokej podwodny. Instruktorzy prowadzą treningi pływackie, przygotowujące np. do startu w triathlonie czy do egzaminów pływackich.

Ważnym aspektem działalności pływalni jest ratownictwo. Organizowane są tu kursy ratownicze oraz egzaminy sprawdzające umiejętności przyszłych ratowników wodnych.


Obiekt składa się z sali basenowej na której znajdują się trzy niecki:

  • basen pływacki o wymiarach 25m x 12,5 m (6 torów) o głębokości 1.85 m, 1,45 m (głębokość basenu umożliwia swobodne pływanie i nawroty, płaskie skoki ze słupków i naukę pływania)
  • dwa baseny do nauki pływania o wymiarach 12,5 m x 6 m głębokości 1,20 m, 1,00 m (głębokość basenów do nauki pływania umożliwia naukę pływania, zabawy wodne, ćwiczenia aqua aerobiku oraz ćwiczenia rehabilitacyjne)

Baseny posiadają nowoczesne zaplecze sanitarne, w którego skład wchodzą:

  • jedna przebieralnia rodzinna - 24 szafki, dwie męskie - 60 szafek, dwie damskie - 75 szafek
  • przy głównym wejściu do obiektu znajduje się kawiarenka i sklepik a przy wejściu na galerię (o poj. 100 osób) ogólnodostępna darmowa szatnia, gdzie mogą pozostawić okrycie wierzchnie i buty zarówno widzowie jak i uczestnicy zajęć.

W budynku, ponadto, znajdują się pomieszczenia odnowy biologicznej wyposażone w dwie sauny i dwa pokoje masażu (pomieszczenia odnowy biologicznej posiadają własne zaplecze sanitarne).

Budynek dopełnia jeszcze sala aerobiku (105 m2) oraz w pełni wyposażona siłowania (260 m2) z własnym zapleczem sanitarnym i kawiarenka oraz sklepik.

Obiekt cieszy się stale ogromnym powodzeniem i jest licznie odwiedzany przez osoby chcące aktywnie spędzić czas.

Zdjęcia pływalni


Basen pływacki przy ul. Chałubińskiego w Gdańsku Chełmie

ul. Chałubińskiego 13
Gdańsk

tel. 058 320-74-30 - Kierownik Obiektu
tel. 058 320-74-31 (-32)

Kasa basenu czynna: pn – pt 15.30-22.00, sb i nd 7.00-22.00
tel. 058 303-66-78

 
newsletter:
» Wypisz              » Zapisz
 Najbliższe imprezy

ilustracja

ilustracja
triathlongdansk.eu

ilustracja
pzugdanskmaraton.pl

ilustracja
Aktywuj się!

 Nasze projekty

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

Instytucje współpracujące:

ilustracja ilustracjailustracja


ilustracja
ilustracja

ilustracja
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013